Skuteczne czyszczenie felg krok po kroku

Felgi stanowią ten element konstrukcji pojazdu, o którym najczęściej zapominamy podczas zabiegów estetycznych. Problemem jest tu przede wszystkim utrudniony dostęp, bowiem o ile możemy umyć je od zewnątrz, o tyle obszar wewnętrzny – szczególnie narażony na brud w trakcie eksploatacji wymaga dokładnego czyszczenia najlepiej z wykorzystaniem podnośnika warsztatowego, bądź chociażby tunelu. Brudne felgi nie tylko niszczę estetykę naszego auta, ale także wpływają na zniżony poziom bezpieczeństwa jazdy. W dzisiejszym artykule opiszemy krok po kroku skuteczną pielęgnację tytułowego elementu auta. Akcesoria do pielęgnacji felg i kołpaków.

Dlaczego jest to skomplikowany proces?

Zanim jednak przejdziemy do rad mających na celu uskutecznienie procesu mycia felg, warto odpowiedzieć na pytanie dlaczego ów proces jest aż tak skomplikowany. Otóż na skutek jazdy samochodem i korzystania z hamulców – klocki hamulcowe będące kluczowym elementem układu hamowania ścierają się wydalając metalowe opiłki. Te opiłki podobnie jak zaschnięty brud, błoto oraz kurz osiadają od wewnętrznej strony felg nagromadzając zanieczyszczenia. W takich sytuacjach pozostaje nam skorzystanie z wysokiej jakości detergentu dedykowanego tego rodzaju sytuacjom.

Etapy mycia felg

Zanim przystąpimy do mycia felg należy upewnić się, że są one chłodne. Specjaliści zalecają prace na wychłodzonych felgach, dlatego dobrze jest wstępnie opłukać je wodą i poczekać aż wystygną. W ten sposób pozbędziemy się tzw. luźnego brudu, a nasza praca stanie się znacznie łatwiejsza. Najwięcej brudu zbiera się w strefach newralgicznych. Tym samym jest to brud najniebezpieczniejszy. Do takich stref zaliczamy następujące :
– załamania
– ranty
– okolice śrub
Naniesiony na całą powierzchnię detergent należy zostawić na kilka minut. Preparat z pewnością pozbędzie się powierzchownego brudu, dlatego zanim postanowimy go spłukać, należy zastosować pędzelek w celu wydobycia brudu ze stref newralgicznych zlokalizowanych na feldze. Ponadto pędzel wyposażony we włosie miękkie umożliwia dokładne i równomierne rozprowadzenie preparatu na całej powierzchni. Po kilkunastu minutach pozostaje spłukać preparat silnym strumieniem wody, a następnie nałożyć żel nabłyszczający. W ten sposób nasze felgi nie tylko będą czyste, ale i piękne.

Warto także sprawdzić: https://www.daktela.com/pl/pci-dss/

O istotę czyszczenia felg zapytaliśmy eksperta – Dawida Ziela.
„Konserwację felg należy przeprowadzać minimum dwa razy w roku. Najlepiej czynić to w momencie zmiany opon z zimowych na letnie i na odwrót. Wówczas dostęp do obszarów szczególnie narażonych pozostaje ułatwiony. Warto podkreślić, że zabrudzenia występujące na felgach są bardziej intensywne po okresie zimowym. Dlatego zanim schowamy nasze opony do pokrowców – pamiętajmy o dokładnym umyciu wszelkich zakamarów na felgach…”
Ceny specjalistycznych preparatów są stosunkowo niskie. Za komplet nie powinniśmy zapłacić więcej niż kilkadziesiąt złotych. Warto inwestować w sprawdzone marki – producenci tanich zamienników nie przywiązują wagi do poprawności działania preparatu, a jedynie do jego niskiej ceny. Warto również zobaczyć: https://www.centercar.pl/clientcatalogue/regeneracja-lakieru,2A-4-11-1-0000000205-0000000205.aspx